Hrad Červený Újezd – oblíbené výletní místo kousek od Prahy

Hrad Červený Újezd stojí ve stejnojmenné obci nedaleko Unhoště. Vznikl v roce 2001 až 2003 jako místo, kde může majitel vystavovat své rozsáhlé sbírky.

Reklama

V hlavní budově najdete muzeum českého venkova začátku 19. až konce 20. století a sbírka obsahuje přes 4000 exponátů. Muzeum je děleno podle řemesel a podle regionálních odlišností a ukazuje způsob života za našich předků. Prohlídka muzea zabere asi 50 minut a chodí se s průvodcem.

Foto: ©hrad Červený Újezd

Okolo hradu je vybudován skanzen a zahrada, která je nejkrásnější v období od května do června. Na nádvoří se můžete najíst v restauraci Krčma, která se specializuje především na českou kuchyni. Otevřeno je celoročně od čtvrtka do neděle.

Hrad se za dobu své existence stal oblíbeným výletním místem, koná se zde mnoho svateb, rodinných oslav a firemních večírků. V týdnu sem jezdí mnoho školek, škol a zájezdů seniorů. V této sezóně jsme vzkřísili také oblíbené dětské akce, např. Den princezen a rytířů a Strašidelný den.

Foto: ©hrad Červený Újezd

Restaurace Krčma pořádá pravidelně gurmánské víkendy, tento týden to budou právě Velikonoční hody. Menu najdete zde: https://www.hrad-cervenyujezd.cz/inpage/jidelni-listek/

Aktuální informace a kalendář plánovaných akcí najdete vždy na našem webu www.hrad-cervenyujezd.cz.

Foto: ©hrad Červený Újezd
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama