REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Dolní Počernice – Oáza na kraji Prahy

Kulturně informační centrum Oáza Dolní Počernice

Stará obec 6, 190 12 Praha-Dolní Počernice, Česko, Zobrazit na mapě

Nechte se pozvat na návštěvu Dolních Počernic, které Vás přivítají až venkovsky poklidnou atmosférou. Dominantou městské části je zrekonstruovaný zámecký park, jenž tvoří tři části – anglickou, francouzskou a Štěpnici neboli počernickou zahradu. Anglickou částí parku se dostanete až na hráz největšího rybníka v Praze, Velkého Počernického, který spolu se zámeckým parkem tvoří přírodní památku o rozloze přes 41 ha. V zámeckém parku dále naleznete plno atrakcí pro malé návštěvníky. Je zde kamenná pevnost Hrádek „kočičí“ se skluzavkou, dále nově instalované poznávací tabule pro rozvoj znalostí o přírodě a také možnost využití řady cvičebních prvků.

Centrum městské části je dnes kompletně zrekonstruované a najdete zde kromě Úřadu městské části také nově vybudované Komunitní centrum a hlavně sídlo příspěvkové organizace Oáza Dolní Počernice, která Vás přivítá v Informačním centru vedle pošty. Nedílnou součástí Informačního centra je MUZEUM, které návštěvníkům přiblíží venkovská stavení z druhé poloviny 20. století. Najdete zde řadu předmětů, které jste Vy nebo dokonce Vaši rodiče či prarodiče používali při běžném životě.

V blízkém okolí Dolních Počernic pak naleznete přírodní rezervaci V Pískovně, která skrývá ornitologický ráj a také zde v můžete vidět nejmenší pražskou rozhlednu. Kousek od rozhledny se nachází expozice geologického parku.

Naše městská část se těší na Vaši návštěvu.

Kalendář akcí pro toto místo

Dolní Počernice
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA