Centrum Babylon Liberec

Asi největší zábavní komplex v České republice je Centrum Babylon ve středu města Liberce. Leží tady ráj pro celou rodinu, hlavně děti. Je odsud kousek do Jizerských i Lužických hor, blízkého Německa i Polska. Na ploše 3 hektarů můžete strávit celé dny, které přejí sportovcům, hravým dětem, i lidem, co se chtějí poučit a pobýt s přáteli.

Aquapark

Reklama

Jedná se o největší mimopražský vodní komplex ve stylu antických lázní. Do vybavení v Centru Babylon patří bazény a skluzavky, kde se pobaví všechny děti. Hlavně zde najdete čtyři tobogány, které názvem vypovídají o svém tvaru, Dráčka nebo Anakondu. Pro odvážnější děti je zde temná Galaxie s vodní clonou, co se nejdřív tváří jako zeď. Pak je zde ještě ostřejší zábava, unikátní adrenalinový space-bowl Tornádo. Jen o něco klidnější je stovka metrů síťových prolézaček. Jde o tunely ve výšce přes deset metrů nad hladinou vody v bazénech, což přináší adrenalin, zvlášť s výhledem na toboganovou halu.

Pro zamilované páry jsou však stranou romantické jeskyně, nebo vodní a podvodní masáže, pro rodiče zase sauna a římská pára a roztomilé whirlpooly. Puberťáky zase nadchne aquazorbing u vodotrysků a gejzírů, poblíž taky zábavná divoká řeka a unikátní mořská akvária s mořskou faunou. Relaxační zónu s bary a občerstvením ale využijí určitě všichni. Teplota vody v bazénech je 30°C, což dává ideální podmínky pro tělo. Ve slunečních letních dnech je dokonce otevřena rozlehlá terasa s možností opalováním a výhledu na horu Ještěd a město Liberec.

Lunapark

Pokud máte nostalgické období a potřebujete se chovat trochu jako děti, toto prostředí vám sedne. Najdete zde vše, co čekáte od dobré pouti. Jde o zastřešený areál Centra Babylon se zábavnými atrakcemi pro děti, i spontánní dospělé, kteří si chtějí hrát. Mezi ně určitě patří autodrom, kde do sebe můžete narážet auty, kolotoče a houpačky pro menší děti, a prolézačky či trampolíny pro další, co potřebují vybít svou nezdolnou energii. Odvážnější a sportovně založení ocení horolezeckou stěnu, nebo zábavné rodeo na divokém býku. Puberťáky jistě pustíte na videohry a simulátory.

Laser game

Pokud potřebujete aspoň na chvíli někoho zastřelit, tak pro týmy kolegů, nebo rodin se hodí právě hra s laserem. Tato hra často potřebuje bojovníky, kteří proti sobě bojují díky paprskům. K tomu slouží reálné temné suterénní prostory, i skutečné nástrahy a překážky. Okolo nich můžete bojovat laserovými zbraněmi spolu s elektronickými vestami s čidly pro registraci zásahů, co přinesou i počítačové vyhodnocení. Součástí jsou i výsledkové listiny se záznamem hry pro každého bojovníka, takže vám to umožní se stále vylepšovat. A v Centru Babylon tedy vybít trochu adrenalinu.

Bowling

Pokud máte v oblibě staré hollywoodské filmy, v Centru Babylon máte šanci najít bowlingovou hernu a bar ve stylu amerických padesátých let minulého století. K doutníku a whisky, nebo raději salátu a džusu si můžete dopřát hru na čtyřech profesionálních bowlingových drahách. Více džentlmenskou zábavou jsou kulečníky, přímo hospodskou zase šipkové automaty.

IQpark

Pokud si chcete hrát, ale přitom se něco dozvědět, nebo to dopřát svým dětem, v Centru Babylon máte i první zábavně-naučné centrum v ČR. Překvapit vás může více jak 200 interaktivních, hravých, zábavných i poučných exponátů z nejrůznějších oblastí lidského života. Všechno je rámcově členěno do prolínajících se tematických okruhů 1) Člověk, 2) Prostředí, 3) Hry, 4) Zajímavosti. Zábavu i poučení se snaží najít pro všechny věkové kategorie s nejrůznějšími zájmy. Podnětné pro děti můžou být předměty používané v domácnostech našich předků. Taky uvědomění si schopností člověka, jeho smyslů, anatomie a genetického základu. Aktivní jsou demonstrace přírodních jevů a zákonů přímo před očima. Děti, i vy si jednotlivě vyzkoušíte různé testy, rébusy, kvízy, ale i hry a hlavolamy.

Labyrint

V Centru Babylon existuje opravdový unikát, největší zrcadlové bludiště v Evropě. Expozice má umístění ve čtyřech prostorách se 120 velkoplošnými zrcadly, délka chodeb je 200 metrů. Oceníte klasické zrcadlové bludiště s křivícími zrcadly, ženy zvláště křišťálové bludiště se skly. Osvětlení ultrafialovým světlem vyvolává zajímavý, neonový efekt. Pro zlobivé děti se hodí temný labyrint se strašidly s hrůzostrašným ozvučením. Místnost s optickými klamy zase rozesměje všechny bručouny. XD theater – 4D simulátor

První XD v Česku vás překvapí. V Centru Babylon si sednete do jednoho z osmi sedadel, vezmete si speciální brýle pro prostorové vidění a vydáte se tak na cestu plnou dobrodružství. Poznáte atmosféru dosud nepoznaného, protože během sledování stěží oddělíte fikci od reality. Sedadla mají 100 pohybů za sekundu při přetížení až 2G a hi-fi prostorovém zvuku. Prožijete tak vzrušující výlety na cizí planety, do ledových pustin nebo do hlubin země v kokpitu kosmického plavida v programech Strašidelný důl, Kosmická loď, Výlet do Arktidy a Cesta do středu země. Netypická je atrakce Jett and Jinn, kde se jedná o průlet nad ulicemi rušného velkoměsta, dokonce však i pod nimi.

Wellness Centrum Babylon

Většina pracujících dospělých si potřebuje hlavně odpočinout. Pro ně je zde wellness se širokým výběrem možností. Slunečná louka je prostředí, které napodobuje solárium. Má však nepatrný opalovací efekt, je zcela bezkontaktní a působí spíš celoplošně. Jedná se vlastně o terapii světlem a odpočinkem. Oxygenoterapie je léčebná metoda s použitím kyslíku, který inhalujete. Při ní se provádí aplikace kyslíku přes nosní sondu, nebo masku. Působí příznivě nejen na plíce a průdušky, ale i na psychiku, napomáhá totiž zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí. Při infekcích a oslabení organismu posiluje imunitní systém, což je dobré hlavně v zimě. Slouží totiž k regeneraci buněk, vhodná je při arterioskleróze a jako prevence infarktu a navozuje pocit svěžesti. Hamam je zase obdoba tureckých lázní. Místnost je vybavená sprchou, umývadlem a masážním keramickým stolkem. Zde se návštěvníci, hlavně manželé nebo milenci vzájemně ošetří mýdlem, kartáčem, opláchnou studenou vodou a namasírují, což jim přinese výrazné uvolnění. Laconium je typ suché lázně. Jedná se o kompletně obloženou relaxační místnost. Určená je pro odpočinek a zklidnění organismu. Thepidárium je taky prostředí, ve kterém se klade důraz na uvolnění. Můžete si odpočinout na vyhřívaném lehátku obloženém keramickou mozaikou. Doporučuje se nejlépe pro závěrečný odpočinek a zklidnění organismu po terapiích.

Saunu znáte všichni dobře. V Centru Babylon se jedná o místnost vykládanou dřevem, co je vybavená saunovými kamny. Na kamnech jsou kameny, které se čas od času polévají vodou, aby pára z nich udržela vlhkost vzduchu v rozmezí 25 – 35 %. V sauně se nejlépe uvolňují unavené svaly a zklidňuje se stresovaný mozek. Prudké ohřátí a ochlazení těla se opakuje několikrát, pokud nepatříte mezi kardiaky. Ochlazovací bazén, tedy frigidárium slouží k ochlazení organismu po návštěvě sauny. Prudké ochlazení ve většině lidí vyvolává příjemné pocity, zlepší prokrvení těl a přinese celkovou úlevu. Ledové vědro je zase procedura, která po sauně ochladí tělo proudem studené vody. Ledová studna je podobná, přináší ochlazení formou masáže ledovou tříští.

Římská pára přináší uvolnění i uzdravování. Prostor je přitom naplněný párou s přírodními esencemi. Vaše tělo je vystaveno hlavně účinkům horka, vlhka a celkově uvolněno za pomoci vyhřívaných sedátek. Tato procedura posiluje obranyschopnost organismu. Přináší prokrvení, uvolnění dýchacích cest, pročištění pleti, uvolnění nervů a svalů. Vhodný je pak whirlpool, vířivý bazén přizpůsobený k sezení a hydromasáži těla. Pobyt je neomezený, ale neměl by překročit 30 minut, aby opravdu uvolňoval.

Solná inhalace v Centru Babylon má zajímavý účinek. Parní prostor v podobě jemné mlhoviny přináší rozprašovaný solný roztok. Slouží k prohřátí a propocení organismu. Jemné kapičky mlhoviny však vstřebává kůže a sliznice dýchacích cest. To má blahodárný účinek k regeneraci pokožky, při ekzémech, uvolnění dýchacích cest a na zvýšení přirozené obranyschopnosti a odolnosti imunitního systému. Podobná je bylinková inhalace, tedy parní prostor nasycený vůní několika druhů bylin. Zde taky uvolníte dýchací cesty a prokrvíte organismus. Pro ty, kteří stále musí chodit a neumí jen tak sedět, slouží Kneippova koupel. Jde o terapii, kdy sami aktivně masírujete chodidla šlapáním v okrouhlém bazénku, střídavě ve studené a teplé vodě a dno bazénku je přitom pokryto oblázky. Masáž účinkuje vhodně při bolestech hlavy i syndromu studených nohou. Pozitivně ovlivní váš krevní oběh, prokrvení končetin a vede k celkovému otužování. Solno-jodová jeskyně přináší v Centru Babylon mořské mikroklima. To je bohaté na výskyt jódu, hořčíku, sodíku a selenu. Pozitivně působí na fyzické a duševní zdraví člověka. Pomáhá při kožním onemocnění jako je lupénka, vyrážka či ekzém, při poruchách krevního oběhu a problémech s trávicím ústrojí nebo revmatických obtížích. Nejvíce ale při poruchách nervového systému, jako je únava a deprese. Takže se můžete vedle svých dětí cítit jako znovuzrození.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama